روحانیت به نسبت جمعیت خود بیشترین شهدا را در دفاع مقدس تقدیم کرده است
1396/07/22

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان جمعه شب در یادواره 10 شهید روحانی شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کردند: روحانیت در دوران دفاع مقدس به مردم نگفتند بروید جبهه، بلکه گفتند با هم برویم جبهه.

 

یادواره شهدای طلاب و روحانی شهرستان شاهین شهر و میمه با برنامه های متنوع و مدیحه سرایی مداحان اهل البیت (علیهم السلام) حاج محمد یزدخواستی از اصفهان و حاج حسن باقری ار قم , سخنرانی امام جمعه شاهین شهر و حجت الاسلام والمسلمین استاد حسینی قمی کارشناس برنامه سمت خدا روز جمعه 21 مهر 96 همراه با نماز مغرب و عشاء در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار گردید.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان جمعه شب در یادواره 10 شهید روحانی شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کردند: روحانیت در دوران دفاع مقدس به مردم نگفتند بروید جبهه، بلکه گفتند با هم برویم جبهه.

 

ایشان افزودند: روحانیت در بین اقشار جامعه به نسبت جمعیت خود بیشترین شهید را در راه سرافرازی کشور تقدیم کردند، در دوران جنگ تحمیلی 4 هزار نفر از روحانیون به شهادت رسیدند.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: در دوران دفاع مقدس در اصفهان 3 هزار طلبه مشغول به تحصیل بودند که 580 نفر از آنان به شهادت رسیدند.

 

رئیس ستاد برگزاری یادواره شهدای روحانی شهرستان شاهین شهر و میمه تأکید کردند: شهدای دوران دفاع مقدس و نهضت انقلاب اسلامی از فرهنگ ایثار و شهادت امام حسین(ع) و شهدای واقعه کربلا الگو گرفتند و جان خود را در راه پروردگار تقدیم کردند.
 
رسانه‌ها و مسؤولان در انتقال پیام شهدا به نسل‌های بعد انقلاب کم‌کاری کردند

 

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن حسینی قمی  در یادواره شهدای روحانی شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کردند: رسانه‌های جمعی و مسؤولان با گذشت حدود سه دهه از دوران دفاع مقدس در انتقال پیام شهدا به نسل‌های دوم و سوم انقلاب کم‌کاری کرده‌اند.

ایشان افزودند: نسل‌های دوم و سوم انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس، علل ایستادگی ملت و رزمندگان در این دوران پرافتخار و انتقال اهداف و پیام شهدا اطلاع کافی ندارند، چه کسی باید پیام شهدا را به نوجوانان و جوانان  انتقال دهد، رسانه‌ها در این زمینه کوتاهی می‌کنند.

کارشناس اخلاق برنامه سمت خدا با بیان اینکه طبق آمار نیمی از پدران و مادران معظم شهیدان دار فانی را وداع گفته‌اند، خاطرنشان کردند: از مسؤولان درخواست می‌کنیم تا این پدران و مادران شهدا در بین ما هستند درباره ویژگی‌های شهدای دفاع مقدس و چگونگی انعکاس صحبت‌های آنان به جامعه تلاش کنند.

استادحسینی قمی ادامه دادند: شهدای کشورمان ایمان، خداباوری، رشادت و ایثار بالایی داشتند، اگر ویژگی شهدای کشور برای جوانان امروز تبیین شود بسیاری از معضلات اجتماعی جامعه کاهش می‌یابد.

مبلغ فعال دینی در کشورهای اروپایی به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کردند و گفتند: نبی مکرم اسلام با ارزش‌ترین دعا برای انسان از زمان خلقت تا پایان حیات بشر را، ریخته شدن خون انسان در راه خداوند متعال و رسیدن به مقام شهادت بیان کردند، خانواده معظم شهیدان در این خصوص باید به خود ببالند که فرزند خود را در راه خدا هدیه کردند.

ایشان به برگزارکنندگان یادواره‌های شهدا  توصیه کردند: باید پیام شهدای کربلا و سخنان آنان در محضر امام حسین(ع) را در یادواره‌ها به حاضران عرضه کنند.

استاد حسینی قمی ادامه دادند: برخی از اصحاب حضرت سیدالشهدا(ع) در شب شهادت خود گفتند «جان ما چه اهمیتی دارد که در راه امام خود فدا کنیم»، یکی از شهدا واقعه کربلا بیان کرد که «خداوند بر من منت گذاشته که در راه امام خود بجنگم و بدنم قطعه‌قطعه شود».

 در یادواره شهدای روحانی شهرستان شاهین‌شهر و میمه از خانواده‌های معظم 10 شهید روحانی این شهرستان تجلیل شد.