مردم نصف‌جهان متحد‌تر از همیشه شعار «مرگ‌ بر آمریکا» سر دادند
1396/07/23

مردم نصف‌جهان در پی اهانت‌های رئیس‌جمهور آمریکا و در حمایت از مواضع مسؤولان دولت جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همانند همه اقشار ملت ایران به صحنه آمدند.

 در پی اهانت‌ها و توهین‌های رئیس‌جمهور آمریکا به ملت و مردم و همچنین در حمایت از مواضع مسؤولان دولت جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران به عنوان یک نهاد انقلابی، مردم نصف‌جهان همانند سایر مردم ایران خروشیدند.

* تجمع ضدآمریکایی مردم اصفهان با قرائت قرآن شروع شد و مردم آمدند تا حمایت خود را از سپاه پاسداران به عنوان نهادی انقلابی اعلام کنند.
 

*سرود ملی ایران به عنوان سرود وحدت بخش مردم نواخته شد و مردم بار دیگر و با زمزمه وحدت‌بخش این سرود را بر زبان جاری کردند.

*مردم شعار «مرگ بر آمریکا»، «ما ملت بصیریم، ذلت نمی پذیریم» سر می‌دهند و حمایت خود را با پلاکاردهایی که روی آن در حمایت از سپاه پاسداران جملاتی نوشته شده است اعلام می‌کنند؛ روی یکی از این پلاکاردها عبارت «پاسداران نور چشم مردم ایران» نوشته شده است.
* زنان حماسه آفرین و شهیدپرور دیار نصف‌جهان نیز خود را در کنار سپاه پاسداران می‌دانند و دست‌نوشته‌هایی با عبارت «یا زینب اگر نتوانستیم مدافع حرمت باشیم، آمدیم تا حامی مدافعان حرمت شویم» در دست دارند.

*«نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر آمریکای مردم فریب» شعاری است که زنان و مردان نصف‌جهان بلند فریاد می‌زنند.

* بیرق لبیک یا خامنه‌ای و پرچم سه رنگ پرافتخار ایران در کنار پرچم یا علی ابن ابیطالب و «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» بر فراز جمعیت افراشته شده است.

* همچنین در پلاکاردهایی به برخی از جنایات آمریکا از جمله هزینه سالانه 700 میلیون دلاری ماجراجویی‌های آمریکا، قاچاق 300 هزار کودک و عدم پیوستن به کنوانسیون حقوق کودک، اعتراف به کودتای 28 مرداد پس از 60 سال، 40 بار وتوی قطعنامه‌های علیه جنایات رژیم صهیونیستی اشاره شده است.
بر روی یکی از پلاکاردها این جمله شهید ترور آیت‌الله سیدمحمد بهشتی که می‌گوید «آمریکا عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» نقش بسته است.
مردم همچنین ماکت موشکی را بر روی دست گرفته‌اند که روی آن دو جمله معروف «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود»و «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» از امام خمینی نوشته شده است.
مردم اصفهان علیه رژیم آل‌سعود شعار «مرگ بر آل‌سعود خائن» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

* در ادامه برنامه بیانیه تشکل‌ها و مراکز علمی اسلامی دانشگاه‌های اصفهان قرائت شد که در آن آمریکا با لفظ «گانگستر» خطاب شده است.

 در پایان این مراسم قطعنامه این تجمع قرائت شد که مردم با تکبیرهای خود آن را همراهی کردند.

* همچنین گروه رزم‌نوازان سپاه صاحب‌الزمان دو قطعه حماسی را اجرا کردند که شور خاصی در جمعیت ایجاد کرد و در پایان مراسم، با قرائت دعای سلامتی امام زمان(عج) و توسل به ایشان پایان یافت.

در مراسم امروز قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان، کوروش محمدی و علیرضا نصر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، سردار مهدی معصوم‌بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان، سردار جواد استکی فرمانده قرارگاه عملیاتی سیدالشهدا و سردار مجتبی شیروانیان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و تعدادی دیگر از مسؤولان مردم را همراهی کردند.

خبرگزاری فارس