برگزاری مراسم افتتاحیه و بازگشایی مسجد المهدی (عج) خ فردوسی شاهین شهر
1396/09/12

مراسم افتتاحیه و بازگشایی مسجد المهدی (عج) خ فردوسی شاهین شهر با حضور پر برکت حضرت آیت الله ناصری(دامت برکاته) برگزار گردید/تصاویر

این مراسم با حضور پر برکت حضرت آیت الله ناصری(دامت برکاته) و همچنین حضور امام جمعه شاهین شهر ,ائمه جمعه شهرهای گز و گرگاب ،مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج اقاصالحیان ، ریاست اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صادقی، فرماندار شهرستان جناب آقای بصیری  ، شهردار شاهین شهر و دیگر مسئولین استان و شهرستان و حضور پرشور مردم ولایتمدار شاهین شهر برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه و رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شاهین شهر در آیین بازگشایی قدیمی‌ترین مسجد شاهین‌شهر، اظهار کردند: امروز مسجدالمهدی، قدیمی‌ترین مسجد شاهین‌شهر، پس از پایان عملیات مرمت و بهسازی، با حضور حضرت آیت‌الله ناصری بازگشایی شد.

ایشان با قدردانی از «حاج حسن بیدرام» یکی از خیران ویژه بهسازی این مسجد، افزود: نیکوکاران برای مرمت، بهسازی و زیباسازی این مسجد 6 میلیارد ریال اهدا کردند، در طراحی جدید این مسجد شبستان‌های امام حسن عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون(س) با استفاده از معماری اسلامی و ایرانی طراحی و نوسازی شده است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: مهندسان در بهسازی مسجدالمهدی، آبدارخانه، تأسیسات سرمایشی و گرمایشی، سامانه‌ پخش صدا و تصویر، پنجره‌های دوجداره، معرق‌کاری ستون‌ها و نورپردازی اسلامی را طراحی و اجرا کردند.

ایشان ادامه دادند: بهسازی این مسجد امسال پس‌ از آن که  بخشی از سقف حیاط مسجد به علت فرسودگی فرو ریخت، آغاز شد.
 

تشریح حق مسجد بر مؤمنان از زبان حضرت آیت‌الله ناصری(دامت برکاته)

مساجد به مؤمنان حقی دارد و آن حق این است که هر بار که نمازگزار وارد مسجد می‌شود دو رکعت نماز شکر به درگاه حق‌تعالی به‌جای آورد، در صورتی‌ که نمازگزار دو رکعت نماز را نمی‌خواند، استغفار کند و بلافاصله نماز خود را اقامه کند.

حضرت آِت الله ناصری شامگاه شنبه در آیین بازگشایی مسجدالمهدی قدیمی‌ترین مسجد شاهین‌شهر، اظهار کرد: کسانی که وارد مسجد می‌شوند، زائران خداوند متعال هستند و پروردگار هر بار به هر نمازگزار در مسجد، هدیه می‌دهد.

ایشان با توصیه به نمازگزاران که همواره پای راست خود را هنگام ورود مسجد به داخل خانه خدا بگذارید، افزودند: بر اساس روایتی از امام حسن مجتبی(ع)، هر بار که نمازگزاری به مسجد وارد می‌شود، دو ملک  در جلوی مسجد به نمازگزاران خوش‌آمد می‌گویند و هنگام رفتن نیز برای آنان دعا می‌کنند که پروردگار متعال گناهان‌شان را ببخشاید.

حضرت آیت الله ناصری خاطرنشان کردند: مساجد به مؤمنان حقی دارد و آن حق این است که هر بار که نمازگزار وارد مسجد می‌شود دو رکعت نماز شکر به درگاه حق‌تعالی به‌جای آورد، در صورتی‌ که نمازگزار دو رکعت نماز را نمی‌خواند، استغفار کند و بلافاصله نماز خود را اقامه کند.
 

بازگشایی مسیر کربلا برای میلیون‌ها زائر، مهم‌ترین خدمت نظام اسلامی به مسلمانان

مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان بیان نمودند: مهم‌ترین کاری که نظام جمهوری اسلامی ایران برای همه مسلمانان کرده این است که راه زیارت میلیون‌ها زائر را به عتبات عالیات باز و حق ائمه اطهار(ع) را ادا کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقاصالحیان، در آیین بازگشایی قدیمی‌ترین مسجد شاهین‌شهر، اظهار کردند: مهم‌ترین کاری که نظام جمهوری اسلامی ایران برای همه مسلمانان کرده این است که راه زیارت میلیون‌ها زائر را به عتبات عالیات باز  و حق ائمه اطهار(ع) را ادا کرده است.

ایشان افزودند: تبلیغات جبهه استکبار در فضای مجازی با بزرگ‌نمایی مشکلات کشور از قبیل بیکاری و مشکلات اقتصادی مردم، در ذهن جوانان بدبینی ایجاد می‌کند و با ریاکاری می‌پرسد، نظام جمهوری اسلامی برای ملت ایران چه کرده است؟

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی خدمات فراوانی برای پیشرفت و سربلندی ملت ایران کرده است، مهم‌ترین این کارها بازگشایی مسیر زیارت ائمه اطهار مدفون در نجف اشرف، کربلای معلا کاظمین و سامرا در کشور عراق است، به‌ویژه اینکه هر سال بیش از 20 میلیون زائر از سراسر جهان اسلام به خصوص از کشورمان در مراسم اربعین حسینی حضرت سیدالشهدا(ع) شرکت می‌کنند.

ایشان بیان کردند: سال‌ها بود که دشمنان اهل‌بیت، امام علی(ع) را در منبرهای سخنرانی خود لعن می‌کردند اما امروز میلیون‌ها عاشق دلباخته اسلام حقیقی آزادانه به زیارت حضرت امیرالمؤمنین(ع) مشرف می‌شوند، آیا این خدمت بزرگ نظام جمهوری اسلامی برای جهان اسلام نیست؟

حاج آقا صالحیان به حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کردند که پروردگار متعال سه صدای قلم دانشمندان، چرخ نخ‌ریسی و صدای پای رزمندگان در راه جهاد  را دوست می‌دارد و در ادامه عنوان کردند: در واقع خداوند متعال از تولید علم، اقتصاد مقاومتی و قدرت نیروهای مسلح در کشورهای اسلامی شادمان می‌شود.

ایشان به توطئه غربی‌ها که سعی می‌کنند احساس ناتوانی را در ذهن ملت ایران پرورش دهند اشاره و اظهار داشتند: به برکت جایگاه ولایت‌فقیه در کشورمان، پیشرفت‌های بسیاری در حوزه‌های دفاعی، فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، پزشکی، صنعتی و کشاورزی به وجود آمده است، ملت ایران با خودباوری دریافته است که می‌تواند بدون اتکای به غرب پیشرفت کند.

مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان در پایان سخنان خود از امام‌جمعه شاهین‌شهر که در توسعه و بازسازی مساجد و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی اقداماتی داشته است، قدردانی کردند.