امام خمینی (ره) و مردم عناصر ماندگاری انقلاب ایران هستند
1396/09/19

رییس کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه برخی انقلاب‌ها پس از مدتی دچار انحراف شده‌اند، گفت: انقلاب اسلامی ایران به دلیل رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) و حضور همیشگی مردم دچار چنین انحرافاتی نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی در نشست کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی که امروز (یکشنبه 19 آذر) در محل ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد، پرداختن به موضوع مسجد را بسیار مهم دانست و گفت: مسجد، پایگاه انقلاب اسلامی بوده است بنابراین کار برای آن بسیار مهم و ارزشمند است و می‌تواند موجب تقویت بنیان‌های انقلاب اسلامی شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران پدیده‌ای ویژه در جهان بود که حرکت مردمی آن با راهبری امام خمینی (ره) همراه شد و امروز نیز از مسیر خود دور نشده است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، خاطرنشان کرد: برخی انقلاب‌ها پس از مدتی دچار انحراف شده‌اند ولی انقلاب اسلامی ایران به دلیل رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) و حضور همیشگی مردم در عرصه‌های مختلف آن در مسیر اصلی خود حرکت می‌کند.

ارزانی با بیان اینکه زمانی یک خبرنگار جوان در سال 2000 در سریلانکا طی مقاله‌ای، رهبری امام خمینی (ره) و حضور همه مردم را دلیل موفقیت و ماندگاری انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد، گفت: من از او پرسیدم چرا چنین تحولی را در کشور خود رقم نمی‌زنید که پاسخ داد "رهبر و مردمی مثل شما نداریم."

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین وظایف کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی در برگزاری باشکوه‌تر جشن‌های این دهه پرداخت و گفت: این کمیته باید برنامه‌های خود را در زمینه ترویج ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و معرفی و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی کند.  

ارزانی افزود: کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی باید کارویژه‌ای تشکیل دهد تا با توجه به ظرفیت بالای مساجد وظیفه خود در معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی را به خوبی انجام دهد/خبرگزاری شبستان