همایش ولایت فقیه برگزار شد.
1396/11/13

سردار دهقان در همایش ولایت فقیه اظهار کرد:انتقال سفارت آمریکا بار دیگر فلسطین را به مسأله اصلی جهان اسلام تبدیل کرد/ مثلث تفرقه و شرارت در مقابل ایران ایستاده است

 

همایش ولایت فقیه در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب  اسلامی ایران و  سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی و آغازین روز دهه مبارک فجر همچون سالهای گذشته برگزار گردید.
این همایش با حضور امام جمعه شاهین شهر حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان , فرماندار شهرستان و دیگر مسئولان شهرستان در تاالار شیخ بهایی از ساعت 9:30 روز پنجشنبه 12 بهمن 96 برگزار شد.
 
سردار پاسدار دکتر حسین دهقان مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور تحقیقات صنایع و پشتیبانی دفاعی اظهار کرد: ملت زنده ایران با اتکال به احکام الهی همواره در مقابل هجمه‌های دشمن از خود دفاع می‌کند.

وی عناصر اقتدار ملت ایران را بیان کرد و افزود: تا زمانی که ملت ایران یک‌پارچه پشت مقام معظم رهبری باشند، از هجمه‌های دشمن آسیب نخواهد داد.

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی گفت: عنصر بعدی فرهنگ ظلم ناپذیری و ایستادگی در برابر ظالمان است، هم چون دوران دفاع مقدس که رزمندگان با روحیه ایمان و اعتقاد به نصرت الهی قوی توانستند بر جبهه دشمن بعثی و دولت‌های استکباری پشتیبان آن‌ها غلبه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی چون مبتنی بر عمل صالح است جامعه از چنان بصیرتی برخوردار می‌شود که مردم آن جامعه حاضر هستند از حکومت خود، از جبهه‌های نظامی و اقتصادی دفاع کنند.

دهقان جهاد را افضل اعمال در مقابل ظالمان یاد کرد و عنوان داشت: جوانان در انقلاب اسلامی این تجربه را دارند که برای رفع ظلم و تبعیض در کشورهای ستم دیده از جور استکبار به پا خیزند و از ملت‌های مظلوم عراق و سوریه دفاع کنند.

وی ادامه داد: جهاد وقتی برقرار می شود که ظلم در کشور اسلامی ریشه دوانده باشد، دشمنان اسلام همواره نگران اجرای این فریضه الهی هستند و از راه‌های مختلف به دنبال ضربه زدن به امت اسلامی هستند؛ اگر جامعه‌ای، دفاع را از خود دور کند و از جهاد فاصله بگیرد، چنین ملتی مهر ذلت بر پیشانی‌اش حک می‌شود.

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی به شعار نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: این شعار مبتنی بر عدم پذیرفتن سلطه نظام‌های استکباری شرق و غرب است که نظام توانسته است با رهبری بر اساس دستورات اسلامی، مستقل از نظام‌های استکباری عمل کند.

وی به توطئه رژیم کودک‌کش صهیونیستی و آمریکا اشاره کرد و بیان داشت: آن‌ها حیات خود و منافع نامشروع خود را در اختلاف‌افکنی و ناامنی بین کشورهای اسلامی جست‌و‌جو می‌کنند، اگر کشورهای اسلامی حاشیه خلیج فارس چون عربستان، قطر، بحرین و کویت 200 میلیارد دلار صرف خرید سلاح می‌کنند به خاطر آن نیست که در دفاع از کشورهای اسلامی هزینه کنند بلکه این سلاح‌ها را با هدایت آمریکا و رژیم صهیونیستی، این سلاح‌ها را برای تقویت دولت‌های تروریستی داعش و النصره و منافقان، هزینه می‌کنند.

دهقان اذعان داشت: از سوی دیگر با پول کشورهای عربستان جمهوری اسلامی، ایران را که عامل ثبات در منطقه غرب آسیاست این‌گونه معرفی می‌کند که کشور ما عامل بی‌ثباتی است؛ رژیم آل سعود، آمریکا و رژیم صهیونیستی مثلث تفرقه و شرارت در دنیای اسلام است که در مقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

وی به شرارت های آل سعود اشاره کرد و متذکر شد: این رژیم هر بار به دنبال ایجاد ناامنی در گوشه‌ای از منطقه غرب آسیاست، یک بار از داعش و جبهةالنصره حمایت می‌کند و زمانی که شکست می‌خورد پروژه ناامن‌سازی لبنان را کلید می‌زند.

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی ابراز داشت: آنچه که تا امروز شاهد بودیم در مقابل هر توطئه‌افکنی جبهه استکبار در منطقه غرب آسیا، نصرت الهی را شاهد بودیم و در جایی که مسأله فلسطین به مسأله فرعی جهان اسلام تبدیل می‌شد به یک‌باره با اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف، بار دیگر فلسطین به مسأله اصلی جهان اسلام تبدیل می‌شود و انتفاضه ملت فلسطین جان تازه‌ای می‌گیرد.

وی در پایان اضافه کرد: دولت‌ها و ملت‌های اسلامی این درس را از جمهوری اسلامی ایران گرفته‌اند که برای پیشگیری در برابر پروژه جبهه استکباری باید پایداری و مقاومت کنند و جریان مقاومت را در بین ملت‌های خود زنده نگه دارند/فارس