ایران اسلامی مظهر واقعی وحدت شیعه و سنی است/ در جنگ تحمیلی از هر هزار روحانی 40 نفر به شهادت رسیدند
1396/11/28

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: ایران اسلامی به‌خصوص در استان‌های مرزی سیستان‌ و بلوچستان، کردستان و گلستان مظهر واقعی وحدت شیعه و سنی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 27 بهمن 96 شاهین‌شهر اظهار کردند: ایران اسلامی به‌ خصوص در استان‌های مرزی سیستان‌ و بلوچستان، کردستان و گلستان مظهر واقعی وحدت شیعه و سنی است.

ایشان به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان اشاره کردند و افزودند: رهبر انقلاب اسلامی، در این دیدار سیستان‌ و بلوچستان را همچون استان‌های کردستان و گلستان مظهر وحدت اسلامی و الگوی همکاری و زندگی برادرانه شیعه و سنّی برای دنیا دانستند و با تأکید بر هوشیاری در مقابل تفرقه‌افکنی دشمن گفتند شهادت یک نوجوان سنّی در دفاع مقدس و یا شهادت یک مولوی اهل سنت به علت دفاع از انقلاب اسلامی به‌دقت ضدانقلاب، نشان می‌دهد برادران شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها در کنار یکدیگر حاضرند و باید با کارهای فرهنگی و هنری این حقایق و وحدت واقعی را مجسم و نمایان کرد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در ادامه ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل جاهلیت مدرن با وجود تحریم و همه توطئه‌های نظامی و فرهنگی دشمنان را مرهون قدرت ایمان و فداکاری مردم خواندند و گفتند مظهر کامل ایمان راسخ در زنجیره‌ی بسیار مهم ایمان و مقاومت، شهیدان و ایثارگران هستند، بنابراین نظام اسلامی به تعظیم و تکریم شهدا نیازمند است.

حاج آقا ملکیان همچنین پیام قدردانی مقام معظم رهبری از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن را قرائت کردند که ایشان در بخشی از این پیام، عظمت راه‌پیمایی 22 بهمن را که به نظرِ محاسبه‌گرانِ دقیق، از سال‌های پیش پرجمعیت‌تر و پرشورتر بود، پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به بیگانگان و دشمنان و سست‌عهدان داد.

ایشان ادامه دادند: دشمن با تکیه‌ بر تصوّر ناقص و باطل خود از ایران و ایرانی، همه‌ توان و تلاش تبلیغی خود را بر این متمرکز کرده بود که 22 بهمن امسال را بی‌رونق و احیاناً به ضد خود تبدیل کند، اما ملت عملاً زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ آنان کشیدند و پایبندی به آرمان‌های امام راحل را با شعارهای خود و با حضور گرم خود، با صدای بلند فریاد کردند.

خطیب جمعه شاهین‌شهر بخش دیگری از پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرائت کردند که نهیب ملت ایران دشمن را به عقب می‌راند و عزم راسخ او معادلات غلط آنان را به هم می‌ریزد، مسؤولان کشور قدر این پدیده‌ بی‌نظیر را بدانند و با استقامت کامل و روحیه‌ انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمان‌های انقلاب دفاع کنند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند: ملت ایران در این راهپیمایی با وجود گله‌مندی از وضعیت اقتصادی و اشتغال جوانان سنگ تمام گذاشت به‌ طوری‌که در همه 409 شهر کشور که راهپیمایی 22 بهمن برگزار شد، جمعیت شرکت‌کنندگان بین 15 تا 100 درصد بیشتر از 22 بهمن پارسال بود.

ایشان با تسلیت سالگرد شهادت سرنشینان چهل‌نفره هواپیمایی مسافربری توسط جنگنده عراقی در سال 64، شهادت شهید محلاتی، رحلت حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی و قدردانی از حضور مردم آذربایجان در برپایی اربعین شهدای قم در سال 56، مجاهدت‌های روحانیون را در حراست از کشور بیان کردند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفتند: روحانیت کشور در 100 سال، تاریخ پرفرازونشیب کشور در اعتراض به‌نظام شاهنشاهی و ظلم و استبداد، بارها شاهد شکنجه، زندان، اعدام و تبعید مبارزان روحانی بوده است.

ایشان تقدیم 3هزار و 500 شهید روحانی را در دوران دفاع مقدس یادآور شدند که در 8 سال جنگ تحمیلی، از بین هر هزار روحانی، 40 نفر به درجه رفیع شهادت نائل شدند در حالی که در بین سایر اقشار کشور از بین هر هزار نفر چهار نفر به شهادت رسیدند.

ایشان در خطبه نخست نماز، سیره زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) را برای مسلمانان الگو و حجت ذکر و این شخصیت بی‌نظیر بشریت را  اسوه حسنه توصیف کردند.

خطیب جمعه شاهین‌شهر حمایت حضرت زهرای مرضیه(س) را از ولایت حضرت علی(ع) در زمانی که برخی خواص، مهاجرین و انصار به وصیت نبی مکرم اسلام(ص) عمل نکردند و به واقعه غدیر خم بی‌توجه شدند را عبرت‌آموز دانستند.

حاج آقا ملکیان خطبه تاریخی این بانوی بزرگ اسلام در حمایت از ولایت حضرت امیرالمؤمنین(ع)، سخنرانی‌های، روشنگری‌ها، گریه  و اعتصاب سکوت آن حضرت، را خاطرنشان کردند و اظهار داشتند: اگر مسلمانان و به‌خصوص برخی خواص دنیاطلب به وصیت رسول اکرم در واقعه غدیر خم عمل می‌کردند، امروز شاهد جنایت‌کاران داعش و جبهه النصره و خباثت آل سعود و آل خلیفه علیه مسلمانان نبودیم.