برگزاری مراسم بزرگداشت شهید خدمت میلاد آروی
1396/12/03

امام‌ جمعه شاهین‌شهر اظهار کردند: کسانی ازجمله شهدای کشتی سانچی که درراه پیش برد اقتصاد کشور و خانواده خود به شهادت می‌رسند ، مجاهد فی سبیل الله هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در مراسم گرامیداشت شهید خدمت میلاد آروی از شهدای کشتی سانچی در شاهین‌شهر اظهار کردند: کسانی از جمله شهدای کشتی سانچی که در راه پیش‌برد اقتصاد کشور و خانواده خود به شهادت می‌رسند، مجاهد فی سبیل‌الله هستند.

ایشان به روایتی از رسول اکرم(ص) اشاره کردند و افزودند: کسی که در جهت تأمین نیازهای زنان و مستضعفان، تلاش می‌کند، مانند کسی است که در راه خداوند جهاد می‌کند یا کسی که شب را زنده داشته و روز را روزه گرفته است.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر با بیان این‌که جهاد فرهنگی بـا نیروی مالی تأمین می‌شود و با این نوع انفاق‌ها مجاهدِ فی سبیل‌الله و مبلّغ تربیت می‌شود، خاطرنشان کردند: انفاق مالیِ فی سبیل‌الله به دو صورت رفع نیاز مالی نیازمندان و تأمین فعالیت‌­های فرهنگی است، انفاقی که برای فعالیت‌های فرهنگی هم چون نشر کتب مذهبی، دینی، تربیتی و اخلاقی صورت می‌گیرد، از مواردی است که اگر اجر آن در پیشگاه حق‌تعالی از سایر انفاق‌ها بیشتر نباشد، کمتر نخواهد بود.

وی با قدردانی از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع میلاد آروی از شهدای خدمت کشتی سانچی ابراز داشت: شهر شاهین‌شهر به دلیل وجود اقوام مختلف کشور در این شهر مظهر وحدت و انسجام ملی اقوام و مذاهب کشور است که همواره در مراسم ملی و مذهبی در کنار هم حضور پرشوری دارند.

حاج آقاملکیان صبر بر مصائب را این‌گونه تشریح کرد که در فرهنگ قرآن و عترت، هر عمل نیک و هر کار خیری، پاداش مشخص و معیّن دارد، امّا بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم در قیامت، پاداش صبر و استقامت صابرین، بدون اندازه‌گیری و بی حدّ و حصر است و به‌ غیر از خداوند، کسی از میزان آن اطلاع ندارد.

ایشان ادامه دادند:در روایتی رسول خدا(ص) فرمودند که در روز قیامت، هنگامی‌که دفترها گشوده می‌شود و ترازوهای حساب‌ و کتاب را می‌آورند، براى اهل بلا و گرفتارى، ترازویى نصب نشده و دفترى برای آنان گشوده نمى‌‏شود.

محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان و علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، در مراسم گرامیداشت شهید خدمت میلاد آروی از شهدای کشتی سانچی در شاهین‌شهر حضور داشتند/خبرگزاری فارس