انتقاد مردم از مسؤولان منافاتی با اصل نظام ندارد
1396/12/13

امام جمعه شاهین شهر:انتقاد مردم از عملکرد دولت‌ و برخی از مسؤولان منافاتی با اصل نظام جمهوری اسلامی ندارد، مردم هم چنان خواهان اجرای عدالت و مقابله مسؤولان با فقر فساد و تبعیض هستند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملیکان در خطبه‌های نماز جمعه 11 اسفند 96 شاهین شهر اظهار کردند: آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و امارات عربی متحده به‌عنوان متجاوزان به یمن، 4 سال است که مردم مظلوم این کشور را قتل‌عام و زیرساخت‌های این کشور را نابود می‌کنند.

ایشان افزودند: آمریکا و انگلیس در چنین شرایطی برای انحراف افکار عمومی به‌جای پایان دادن به تجاوز نظامی به یمن، در شورای امنیت قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران  می‌دهند و می‌خواهند کشورمان را که از ملت مظلوم این کشور حمایت معنوی می‌کند محکوم کنند که البته با وتوی روسیه این توطئه جنگ‌افروزان ناکام ماند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به در پیش بودن جشن نیکوکاری در هفته آینده اشاره کرد که یک هزار و 900 خانوار ، 500دانش‌آموز و ده‌ها بیمار دشوار درمان‌پذیر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین‌شهر به کمک‌های نقدی  و غیر نقدی نیکوکاران برای خرید پوشاک و تأمین سبدهای غذایی نیاز مبرم  دارند.

ایشان با قدردانی از تلاش خیران مؤسسه جوادالائمه این شهر خاطرنشان کردند: این مؤسسه با کمک‌های نقدی خیران هرساله سبد غذایی 200خانوار فقیر را پیش از آغاز سال نو تأمین می‌کنند.

حاج آقا ملکیان با یادآوری هفته درخت‌کاری، مؤمنان را به ترویج سنت حسنه درخت‌کاری، حفاظت از محیط‌زیست و آموزش این رفتار پسندیده به فرزندان خود توصیه کردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع مردم تبریز اشاره  کردند که ایشان حضور باشکوه ملت با بصیرت ایران را پس از 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور شبیه معجزه ارزیابی کردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: مقام معظم رهبری در ادامه این سخنان، تصریح کردند مردم باوجود انتقاداتی که از دولت‌ها دارند اما وقتی پای حفظ نظام باشد به میدان می‌آیند و از این حکومت مبتنی بر مردم‌سالاری دینی حمایت می‌کنند.

ایشان ابراز داشتند: انتقاد مردم از عملکرد دولت‌های و برخی از مسؤولان منافاتی با اصل نظام جمهوری اسلامی ندارد، مردم هم چنان خواهان اجرای عدالت و مقابله مسؤولان با فقر فساد و تبعیض هستند.

حاج آقا ملکیان یادآور شدند: باگذشت 16 سال از فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری به مسؤولان در مبارزه با فساد و تبعیض هیچ‌یک از دولت‌ها در این خصوص کارنامه قابل قبولی نداشته‌اند، مردم انتظار دارند که با سرعت و به‌ صورت میان‌بر، با فساد و تبعیض در جامعه که در بین مسؤولان نیز وجود دارد، برخورد شود.

ایشان مصداق‌های ارتجاع را در نظام اسلامی، اشرافی‌گری و امتیاز طلبی مسؤولان، تکیه‌بر خارجی‌ها به‌جای تکیه‌بر توانمندی مردم و دور شدن از اجرای عدالت در نظام اسلامی برشمردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) مادر گرامی حضرت ابوالفضل(ع) را تسلیت گفتند و افزودند: همسر گرامی حضرت امیرالمؤمنین(ع) 4 فرزند خود را در دفاع از ولایت امام حسین(ع) و مکتب عاشورای حضرت سیدالشهدا در واقعه عبرت‌آموز کربلا با افتخار فدا کرد.

ایشان در خطبه نخست نماز با اشاره به آیاتی از قران کریم، مؤمنان را به برادری در حق یکدیگر، صلح و مهربانی باهم، رعایت تقوای الهی و خداباوری در همه کارها دعوت کردند.

حاج آقا ملکیان 6 گناهی را که بنیان‌های خانواده و جامعه را سست و ویران می‌کند، مسخره کردن، عیب‌جویی، گذاشتن القاب زشت روی دیگران، سوءظن نسبت به هم، غیبت کردن و تجسس در کارهای دیگران بیان کردند/خبرگزاری فارس