شیعه انگلیسی، عامل استکبار و تفرقه در بین مسلمانان است
1396/12/26

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: شیعه انگلیسی، که در انگلیس و موردحمایت دستگاه‌های امنیتی این کشور قرار دارد، عامل استکبار و تفرقه در بین مسلمانان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهر در خطبه‌های نماز جمعه 25 اسفند 96 این شهر اظهار کردند: شیعه انگلیسی، که در انگلیس و مورد حمایت دستگاه‌های امنیتی این کشور قرار دارد، عامل استکبار و تفرقه در بین مسلمانان است.

ایشان با یادآوری حمله عناصری از فرقه انگلیسی شیعه شیرازی و به سفارت کشورمان در لندن و جسارت آنان به پرچم مقدس کشورمان افزودند: اعضای این فرقه کسانی هستند که ظلمی که آل سعود به مردم مظلوم یمن می‌کنند و جنایات داعش به مردم سوریه و عراق را محکوم نکردند، شیعه انگلیسی مورد حمایت حکومت سلطنتی انگلیس، مأموریت دارد در بین شیعیان و بین شیعه و اهل سنت تفرقه بیاندازد تا جبهه استکبار به منافع نامشروع خود در کشورهای اسلامی برسد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان این‌که حوادث شب چهارشنبه آخر سال 50 درصد نسبت به پارسال کاهش‌ یافته است خاطرنشان کردند: با وجود هوشیاری خانواده و رعایت نوجوانان، 3 هزار و 500 نفر مصدوم و 4 نفر در این روز کشته شدند.

حاج آقا ملکیان به در پیش بودن آغاز سال جدید و اعمال حسنه این روز اشاره کردند که خانه‌تکانی، پوشیدن لباس‌های تمیز و نو، دید و بازدید، دیدار از خانواده‌های معظم شهیدان، روزه گرفتن و غسل کردن از اعمال نیکو در این روز است که اسلام به رعایت آن‌ها سفارش کرده است.

ایشان در ادامه بیانیه پایانی اجلاسیه خبرگان رهبری و تشکیل هیأت اندیشه‌ورز متشکل از فقهای عضو این مجلس را از موفقیت‌های اخیر خبرگان رهبری در روزهای پایانی سال برشمردند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر با تسلیت سالگرد مرحوم حاج سید احمد خمینی، فرزند معمار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشتند: انقلابیون از روش زندگی سیاسی فرزند امام (ره) الگو بگیرند که مسیر را درست انتخاب کرد و از راه امام و رهبری معظم انقلاب جدا نشد.

ایشان با تسلیت سالروز شهادت امام هادی (ع)، مؤمنان را به قرائت و تدبر در زیارت جامع کبیره نقل‌شده از امام دهم شیعیان توصیه کردند، اول رجب نیز سالروز ولادت امام باقر (ع) است که از امام پنجم شیعیان ده‌ها هزار روایت در عظمت و حقانیت ائمه اطهار (ع) نقل‌شده است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر در پیش بودن ایام اعتکاف در ماه رجب را یادآوری کردند و گفتند: کسانی که در ایام سه روز در مساجد معتکف شوند و به راز و نیاز با پروردگار عالم بپردازند، بر اساس روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) همه گناهان او بخشیده خواهد شد، از اعمال دیگر ماه رجب روزه گرفتن، خواندن نماز حضرت سلمان، انفاق کردن و صدقه دادن و آزاد کردن زندانیان جرائم غیر عمد است.