حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی حسناتی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: عزت ملت ایران در برابر زورگویی‌های آمریکا و نظام سلطه مرهون مجاهدت‌ها و رهبری حضرت امام خمینی(ره) است.

وی افزود: بنیان عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) بود که در شرایط کنونی رژیم آمریکا عاجزانه درخواست می‌کند که بیایید بدون پیش‌شرط با ما مذاکره کنید اما مسؤولان ارشد نظام به‌درستی هرگونه مذاکره با این رژیم فریب‌کار را رد کرده‌اند.

امام‌جمعه نجف‌آباد خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) همواره به ملت با بصیرت ایران تأکید می‌کرد که نباید از اصول دین اسلام عقب‌نشینی کرد، با توکل به خدای متعال پیروز خواهیم شد و وحدت کلید پیروزی بر سختی‌ها، فشارها و مشکلات است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسناتی به گوشه‌ای سخنان علامه شهید مرتضی مطهری درباره حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد که این استاد شهید می‌گفت که بنیان‌گذار فقید انقلاب اسلامی ایمان قوی به خدای یگانه داشت، هدف والای او پیاده شدن نظام الهی به‌جای نظام طاغوت بود و اعتقاد راسخ به پیروزی خون در برابر شمشیر داشت.

وی امام راحل(ره) را شجاع‌ترین بزرگ‌مرد زمانه خود، عارفی بی‌ادعا، از مصادیق عالمان شیعه و حجت خدا در عصرحاضر توصیف کرد.

امام‌جمعه نجف‌آباد با استناد به آیاتی از قران کریم اظهار داشت: پروردگار متعال به مؤمنان تکلیف کرده است که بزرگان و اسوه‌های تاریخ را یاری کنید، از آنان الگو بگیرید و آنان را یاری و پشتیبانی کنید تا بر ظالمان زمان پیروز شوید.