حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در سخنانی پیش از برپایی نماز عید فطر در شاهین‌شهر اظهار کرد: اختلاف نرخ کالای مصرفی مورد نیاز مردم در بازار و نارضایتی‌های مردم در این‌ باره به علت عدم نظارت‌های وزارت صنعت است.

امام جمعه شاهین‌شهر با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا و هم‌پیمانان این رژیم افزود: کارخانه‌های خودروسازی کشور می‌توانند با حمایت و کمک گرفتن از شرکت‌های قطعه‌سازی داخلی، قطعات موردنیاز و تحریم شده را تولید و صنعت خودروسازی را از واردات بی‌نیاز کنند.

ایشان خاطرنشان کرد: صنعت خودروسازی کشور می‌تواند هم چون صنایع دفاعی، موشکی، هسته‌ای و نانو فن‌آوری، از صنایع افتخارآمیز کشور در منطقه و دنیا باشند.

حاج آقا ملکیان اظهار داشت: بیش از 14 میلیون دانش‌آموز در کشور تحصیل می‌کنند، اگر دانش‌آموزان فقط از کالای ایرانی برای ادامه تحصیل خود استفاده کنند ده‌ها هزار‌ها کارگر ایرانی همواره شغل و درآمد کافی خواهند داشت.

امام جمعه شاهین‌شهر وجود بدحجابی در این‌ شهر را یکی از آسیب‌های اجتماعی دانست که منشأ برخی از منکرات در شهر شده و تأکید کرد: وظیفه نهادهای مسؤول و اقشار مردم است با نهی از منکر به مقابله با این پدیده بروند.

خطیب نماز عید فطر شاهین‌شهر از این‌که برخی از افراد و رسانه‌های محلی از هم‌اکنون به دنبال تخریب نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند انتقاد کرد و این دسته معدود از افراد را زیان‌کاران برشمرد.

ایشان تصریح کرد: نباید فضای مجازی کشور در دست دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرد که انواع منکرات را برای از هم پاشیدن نظام خانواده‌های اشاعه کنند، مؤمنان و دستگاه‌های فرهنگی با استفاده از فرصت فضای مجازی برای ترویج فرهنگ اسلامی به کاهش طلاق، مقابله با تشویش اذهان عمومی و افزایش ازدواج کمک کنند.

حاج آقا ملکیان مردم و خیران را به شرکت در ساخت ساختمان پزشکی ویژه بخش ام.آر.آی در بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر و حمایت از بیماران سرطانی و خانواده‌های آنان سفارش کرد و بیان داشت: خدمت کردن به مردم را از مصادیق بارز عبادت نزد پروردگار متعال است.