اگر مقام معظم رهبری این اجازه را صادر کند مذاکره میان ایران و آمریکا انجام خواهد شد.
1398/04/13

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با اظهار اینکه اگر رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد تحریم را از ایران اسلامی بردارد، ما آن را بررسی می‌کنیم، اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری این اجازه را صادر کند مذاکره میان ایران و آمریکا انجام خواهد شد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه رییس جمهوری آمریکا فکر می کرد تحریم ها ایران را به زانو در می آورد ، گفت : جمهوری اسلامی ایران زیر فشار تحریم های استکبار جهانی تن به مذاکره نمی دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی چهارشنبه شب در یادواره شهید آیت الله قاسمی سوادکوهی از شهدای مازندرانی هفتم تیر و فرزند شهیدش حجت الاسلام محمد صادق قاسمی در مسجد جامع قائمشهر، افزود: رئیس جمهوری آمریکا اکنون فهمیده است که تحریم‌ها بر خلاف تصورش هیچ فایده‌ای برای آن کشور ندارد و مردم ما با هم متحدتر شده‌اند.

وی با اظهار اینکه اگر رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد تحریم را از ایران اسلامی بردارد، ما آن را بررسی می‌کنیم، اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری این اجازه را صادر کند مذاکره میان ایران و آمریکا انجام خواهد شد.

علوی به تجاوز پهپاد آمریکایی به خاک ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: پهپاد جاسوسی سریعاً در کشور ایران اسلامی سرنگون شد و استکباری که بنا بود تا سه نقطه از ایران اسلامی را نشانه گذاری کند، به دلیل ترس از جمهوری اسلامی از این عمل منصرف شده است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: استکبار جهانی باید بداند که مرجع ملت ایران مقام معظم رهبری است و اگر کوچک‌ترین تعرضی به کشور ایران اسلامی داشته باشد باید بداند که ملت ایران سکوت نخواهد کرد و با رهبری مقام معظم رهبری از این کشور در برابر دشمن دفاع خواهند کرد.

وی به مذاکرات برخی از مقامات اطلاعاتی کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: در آن مذاکره به آنان اعلام شد که اگر استکبار جهانی دست به حرکتی بزند، ساکت نخواهیم نشست چرا که کشور ایران اسلامی یک جبهه پرمقاومت تحت رهبری مقام معظم رهبری دارد که شجاع و نترس است و امروز ایران اسلامی بر اوج اقتدار ایستاده که آن هم نتیجه خون شهداست.

علوی بر ضرورت پاسداشت یاد و خاطره شهدا و حفظ خون آنها تاکید کرد و افزود: شهدا افرادی بودند که برای حفظ ایران اسلامی در برابر دشمن ایستادگی کردند تا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و عظمت و شوکت ما در ادامه راه شهداست و هر چه داریم به برکت خون این عزیزان است.

وزیر اطلاعات از هفتم تیر ماه به عنوان برهه‌ای حساس یاد کرد و آن را شایان ارج گذاری دانست و تاکید کرد: هفتم تیر ماه انقلاب اسلامی ایران را از یک پیچ تاریخی خطرناک عبور داد.

وی توضیح داد: در حادثه هفتم تیر ماه درصدد بودند تا ضربه‌ای کاری به نهال انقلاب اسلامی وارد کنند و می‌خواستند تا سرمایه بزرگی همچون شهید بهشتی را از ملت ایران بگیرند و او را به همراه ۷۲ تن از یارانش به شهادت رساندند ولی بعد از شهادت شهید بهشتی و بعد از حادثه هفتم تیر ماه امام راحل (ره) همانند کوه ایستادند و فرمودند این حادثه غیر مترقبه چیزی نبود که قابل پیش بینی نباشد چرا که وقتی ملت ایران پنجه در پنجه استکبار آمریکا می‌افکند و آنان را از کشور بیرون می‌کند، طبیعی است که دشمن عزیزانی را از ما می‌گیرد و دشمن بداند این فاجعه فاتحه آنان را خوانده است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه اگر مردم ایران اسلامی با علما حرکت کنند نتیجه به نفع آنان خواهد بود، افزود: باید بدانیم که علما هیچ گاه به نفع منافع شخصی خود عمل نکرده‌اند چون آنان همیشه از اسلام و مسلمانان دفاع کرده‌اند و ما علمای شهید بسیاری را تقدیم نظام کرده‌ایم که شهید آیت الله قاسمی سوادکوهی و فرزند بزرگوارشان از جمله آنان هستند.

شهید شیخ عبدالوهاب قاسمی ر مهر ماه ۱۳۱۲ در روستای لفورک شهرستان سوادکوه، زادگاه حضرت آیت الله العظمی صالحی مازندرانی دیده به جهان گشود و در شامگاه هفتم تیر ماه سال ۶۰ در دفتر حزب جمهوری اسلامی در کنار آیت الله شهید سیدمحمد بهشتی به فیض شهادت نائل آمد. پیکر این شهید بزرگوار درحرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شده است.

شهید شیخ عبدالوهاب از آغاز نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، با حرکت انقلاب اسلامی همنوا شد و محور اصلی مبارزه و نهضت را با همراهی جمعی از فضلای مشهد راه‌اندازی کرد.

از شهید قاسمی آثار علمی چون " لطایف و ظرایف ادبی "، " تقریرات در فقه و اصول فقه "، " تدوین آیات و روایات در قالب حکمت " و نیز کشکول در باب کلمات حکماء و علما، عرفا و شعرا بر جای مانده است.

حجت الاسلام محمد صادق قاسمی فرزند شهید آیت الله قاسمی هم در عملیات رمضان سال ۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل شد.