پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهر و میمه
1399/08/29

پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهر و میمه در سال جهش تولید با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا هاشمی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و سایر اعضا در مجموعه تاریخی فرهنگی و گردشگری کاروانسرای عباسی( مادرشاه )صبح امروز پنجشنبه ۲۹ آبان ماه برگزار گردید.

در این جلسه ضمن بررسی مصوبات گذشته به بررسی طرح در حال اجرای تحکیم خانواده و پیشگیری از طلاق پرداخته شد و امام جمعه محترم، ریاست محترم دادگستری، نماینده محترم اداره ثبت احوال و ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان گزارش عملکرد و دیدگاه‌های خویش را در این خصوص بیان نمودند.
حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر در خصوص فعالیت انجام شده در طرح پیشگیری از طلاق فرمودند: در این طرح در پروسه زمانی یک‌ماهه از ۱۰۱ پرونده ارجاعی به مرکز مشاوره نماد مهر وابسته به دفتر امام جمعه شاهین شهر ۶۶ پرونده در آستانه طلاق، ۵ پرونده در آستانه صلح و سازش که نیاز به زوج درمانی است ، ۵ مورد بازگشت مشروط به زندگی ، شش مورد هم منجر به صلح و سازش قطعی گردیده است و ۱۹ مورد نیز در جلسات مشاوره حضور نیافتند و به حمدالله این طرح حدود ۱۶ درصد موفقیت در بر داشته است.
سپس با عنایت به هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار در خصوص راهکارهای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بحث و تبادل نظر شد و رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر و مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری گزارش‌کامل از اقدامات انجام شده در این خصوص و بیان نمودند و از سرکار خانم مورچگانی فعال عرصه کتاب و دارای مقام کشوری در این زمینه تقدیر به عمل آمد.
همچنین بنابر پیشنهاد امام جمعه محترم مقرر شد، اداره ثبت احوال نسبت به نوزادان در کتابخانه‌های عمومی با همکاری نهاد کتابخانه های شهرستان اقدامات لازم را به عمل آورد.
در پایان از دستگاه های فعال در برگزاری یادواره شهید زینب کمایی همچنین اعضای کوشای شورای فرهنگ عمومی توسط امام جمعه محترم با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.