پیام ‌نوروزی
1400/01/05

پیام‌نوروزی حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه محترم شاهین شهر بمناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ 

بسم رب الحجه(عج)
السلام علیک یا ربیع الانام 
السلام علیک بجوامع السلام

🔹خجسته سال و نیکو قرنی‌است که نوروزش قرین گردیده با اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت بقیت الله الاعظم(عج) و ان‌شاءالله بر ملت بزرگ ایران و مردم عزیز شاهین‌شهر این اعیاد خجسته و این نوروز پربرکت مبارک باشد.

🔺سالی که گذشت برای ملت ایران سالی پر محنت بود! آغاز آن با کرونا و در میانه با موج جدید گرانی های افسار گسیخته؛ همراه گردید تا رنج ایران و ایرانی را مضاعف سازد و تاب آوری ملت سلحشور و عزت طلب و استقلال خواه ایران اسلامی را درهم شکنند! اما زهی خیال باطل که ما در تحریم فرزند رمضانیم و در تهدید فرزند عاشورا!

🔹مسئولان عرصه بهداشت و درمان در میدان مبارزه با کرونا و حفظ سلامت مردم خوش درخشیدند و در پیشگاه الهی و نزد ملت ایران نمره قبولی گرفتند؛ عرض خداقوت به ایشان و آفرین بر آنها.

🔺اما مسئولان اقتصادی کما فی‌السابق  نتوانستند کارنامه قابل قبولی از خود ارائه دهند! آنچنان‌که جیب خالی مردم و سفره های کوچکشان و چهره‌های شرمسار و خجالت‌زده پدران از زن و فرزندشان، دلیل محکم این وضعیت اسفبار است!

🔹در عرصه مقابله باویروس منحوس اتکالمان به خدا بود و دست به زانوان خود گرفتیم و خدا یاریمان نمود تا به نتیجه مطلوب رسیدیم و جهان را حیرت‌زده ساختیم؛

🔺 لکن در عرصه اقتصاد باز هم به بیگانه توسل شد و ظرفیت‌های داخلی معطل ماند!!! آنگونه که در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله‌العالی) این نارضایتی مشهود بود! سالی کم‌حمایت و پراز مشکل‌سازی و مانع‌تراشی در عرصه اقتصاد کشور و جهش تولید!!!!

🔹با این حال در سطح شهرستانی شاهد اتفاقات مبارکی بودیم، هم در‌ ستاد کرونا و هم در عرصه تولید و اقتصاد در راستای تحقق شعار سال از سوی مسئولان امر خصوصاً فرماندار کوشا و نماینده مجلسِ پرتلاش؛ به نحوی که در جشنواره شهید رجایی، شهرستان شاهین شهر و میمه حائز رتبه برتر در استان شد و این نبود جز در سایه تلاش و همدلی و مدیریت جهادی و اتکا به توانایی‌ها و ظرفیتهای داخلی شهرستانمان. مشکلات و موانع بسیاری از صنایع مرتفع گردید و بعضا برخی صنایع بزرگ به تعطیلی کشانده شده با پیگیری های مجدانه و دلسوزانه مسئولان به عرصه تولید و کار بازگشتند؛ الحمدلله‌وخداقوت‌به‌مسئولان‌شهرستان

🔺امسال شاهد دو رویداد بزرگ ملی و منطقه‌ای در سطح کشور هستیم:  ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری.

🔺با عنایت به شروع فرایند انتخابات شوراهای اسلامی بویژه در شاهین شهر بیم‌ها و نگرانیها و البته امیدهایی وجود دارد که لازم است هم داوطلبان شرکت در انتخابات، هم مجریان و ناظران انتخابات و هم عموم شهروندان شاهین شهر و نخبگان جامعه با عبرت گیری و توجه به ماجراهای تلخ و خسارتبار و آسیب زای گذشته مانع از تکرار چنین حوادث ناگواری در انتخابات پیش رو شوند و با هم‌افزایی با یکدیگر و جلوگیری از تخلفات انتخاباتی اعم از خرید رای و قشون‌کشی از اطراف و اکناف و... ؛ سرنوشت انتخابات شورای اسلامی شهر تنها به دست شهروندان شاهین شهر تعیین گردد و باشایسته‌گزینی و انتخاب افراد مومن، صالح و کارامد، شورایی لایق و در طراز گام دوم انقلاب اسلامی و در شأن مردم شاهین‌شهر بر روی کار بیاورند؛ تا  شهرداری شاهین شهر به سازمانی پویا، سرآمد و کارآمد مبدل شود.

🔺در انتخابات ریاست جمهوری نیز همه بایستی به دنبال تحقق دولت جوان حزب اللهی باشیم؛ گذشته چراغ راه آینده است و انتخاب ما به خود ما باز می گردد! چه خوب و چه بد! بدانید انقلابی گری رمز پیشرفت است و باید در انتخابات ریاست جمهوری هم به این مهم توجه ویژه داشت و تفکر غیرانقلابی را از عرصه مدیریت کشور وانهاد. باید بپذیریم که تحقق آرزوهایمان در گرو انتخابهای خودمان است و ان‌شاءالله با انتخاب درست اوضاع مملکت سامان خواهد یافت و این شدنی است.

🔹آخرالکلام از خدای متعال میخواهم خیرخواهی ها و دعاهایمان درحق یکدیگر را به اجابت برساند؛ همچنین عافیت و نشاط و وسعت رزق ملت عزیز ایران و مردمان‌ شریف شاهین‌شهر را در سال جدید و در قرن جدید، در پرتو عنایات خاصه ولیعصر(عج) وپیروی از رهنمودهای حکیمانه ولی فقیه(دام‌ظله) خواستارم.

والسلام‌علیکم‌ورحمت‌الله‌وبرکاته
 قاسم هاشمی
امام جمعه شاهین شهر
۱۴۰۰/۱/۱