شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه
1400/03/23

یکشنبه 23 خردادماه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور جناب آقای حاجی نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر،جناب آقای تاجمیری فرماندار شهرستان و دیگر مسئولین با موضوع انتخابات 1400 در تالار شیخ بهایی برگزار شد.

حجت الاسلام قاسم هاشمی در اولین نشست شورای اداری سال ۱۴۰۰ شاهین‌شهر و میمه که با حضور مدیران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی که با محوریت انتخابات، امروز (شنبه-۲۲ خرداد ماه) برگزار شد، افزود: تمدن سازی جمهوری اسلامی بر مردم سالاری دینی پایه‌گذاری شد و جمهوریت در کنار اسلامیت معنا و مفهوم یافت، اما در الگوی سکولار توجه و تمرکز بر جمهوریت بوده و اسلام را نادیده می‌گیرند و در الگوی مقابل آن، که همان مذهبی است تمرکز بر اسلام بوده و جمهوریت نادیده گرفته می‌شود که خروجی اولی؛ وادادگی غربی، تهی سازی درونی سیرت انقلاب، سازشکاری و ... بوده و خروجی دومی تحجر است.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه هر دو الگو غلط و نادرست است، افزود: خدشه بر هر دو گزاره جمهوریت و اسلامیت خطا بوده و دولت آینده باید مظهر توامان جمهوریت و اسلامیت باشد که به غیر از مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو محقق نمی‌شود. 

هاشمی با اشاره به نارضایتی‌های عمومی در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و ... کشور، و با اشاره به عملکرد ضعیف برخی از دستگاه‌ها و نهادهای اداری و اجرایی کشور، تصریح کرد: انتخابات یعنی عهد مجدد و بیعت دوباره با جمهوری اسلامی و راهکار خروج از شرایط بحرانی کنونی قهر با برخی عملکردها و روش‌های مدیریتی است نه قهر با صندوق‌های رای.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی- نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس نیز در این نشست با اشاره به نظرسنجی‌های ادارات، اظهار کرد: در پایان هفته جاری، اولین انتخابات ریاست جمهوری در بیانیه گام دوم انقلاب با حضور مردم رقم خواهد خورد که فرصتی مغتنمی در اثبات کارآمدی بیشتر نظام جمهوری است.

وی انتخابات را همانند کشت یک روزه و برداشت چهار ساله عنوان کرد و گفت: انتخابات تنها راه برون‌رفت برای اصلاح اشکلات کنونی است و آنانی که منافع، سربلندی، عزتمندی و اقتدار ایران را نمی‌خواهند بر عدم مشارکت مردم در انتخابات موج سواری بسیار خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، قهر با صندوق‌های رای را راهکار مناسبی برای ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها ندانست و گفت: تمام جریانات و تفکرات خارج از کشور در مقابل جمهوری اسلامی دارای جایگاهی متزلزل و ضعیف تر از هر زمان دیگری است و برای نشان دادن عزتمندی و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی باید با هر زبان و روشی مردم را ترغیب و تشویق به مشارکت در انتخابات کرد.

صیانت از آرا وظیفه هیات اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ شاهین‌شهر و میمه

رئیس هیات اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ شاهین‌شهر و میمه، نیز در ادامه این نشست با قدردانی از همراهان اجرایی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، از هجمه‌های غیرمنصفانه به دولت و عدم ایجاد شرایط و امکان پاسخگویی برای دولت گلایه کرد و گفت: با توجه به وجود برخی کاستی ها و چالش‌ها در دولت یکی از مباحث مهم که تمام جنبه‌های اقتصادی، معیشتی، اجتماعی، رفاهی و ... را در بر می‌گیرد، برجام است که تمام کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری بر اثرات آن تاکید داشته و در برنامه کاری خود پیگیری مذاکرات و توافقات را مورد توجه قرار داده‌اند.

تاجمیری دیگر عملکرد مثبت و حائز اهمیت دولت در این سال‌ها را طرح تحول سلامت برشمرد و افزود: طرح تحول سلامت یکی از عملکردهای خاص در انقلاب دیجیتالی است که کارایی و اثر بخشی آن در سطح استان اصفهان را می‌توان خدمات دهی روزانه به بیش از ۲۵۰۰ بیمار کرونایی در سال گذشته برشمرد.

وی بر پاسداشت اصل انتخابات و تکریم شان و منزلت آن تاکید کرد و ادامه داد: عناصر اصلی یک انتخابات رقابت، مشارکت و شایسته‌گزینی است که هیات اجرایی انتخابات شاهین شهر و میمه از آرای مردم صیانت کرده و امانت‌دار حق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان خواهد بود.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه انتخابات در ۶ شهر و ۱۴ روستا و ۱۰۵ شعبه اخذ رای برگزار می‌شود، ادامه داد: در انتخابات پیش رو ۷۸ شعبه سیار و ثابت در شاهین‌شهر، ۱۴ شعبه شهر گز، ۵ شعبه شهر گرگاب و ۱۸ شعبه بخش میمه فعال خواهند بود که ۲۲۹ نفر در شوراهای شهری و روستایی برای ۳۲ کرسی شهری و ۴۸ کرسی روستایی به رقابت می‌پردازند.

وی، شاهین‌شهر را یکی از ۹ شهر کشور در انتخابات تمام الکترونیک برشمرد و تصریح‌ کرد: برنامه تامین امنیت انتخابات در طراحی شعب از منظر چیدمان و نیز رعایت آداب بهداشتی برای حفظ سلامت برگزارکنندگان و رای دهندگان تدوین و تمهیدات لازم اندیشیده شده‌ است.

تاجمیری، بر هوشیاری مدیران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و اداری و زیرمجموعه ها در برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: هر دستگاهی به فراخور ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود در امر خطیر مشارکت بدون ایجاد شبهه در راستای جلب، تشویق و ترغیب عمومی در انتخابات در فضای حقیقی و مجازی باید فعالیت کند.

وی با تاکید بر شیوع همه‌گیری کرونا، تاکید کرد: در روند برگزاری انتخابات به منظور پرهیز از ساده انگاری و عادی سازی شرایط ابزار و ملزومات بهداشتی در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا در شعب اخذ رای مورد استفاده قرار می‌گیرد.