پیروی از مکتب حسینی مسیر سعادتمندی و عزت است
1400/06/09

امام جمعه شاهین شهر گفت: مکتب حسینی و سید الشهدا با این شیوه مدیریتی که مردم را در تنگناهای معیشتی قرارداده مخالف است، ما باید از قصه پرغصه عاشورا درس بگیریم و در تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گیریم.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم هاشمی در وبینار «نهضت حسینی و احیای امر به معروف و نهی از منکر در انقلاب اسلامی»  گفت: بهترین هنرها در خلقت و آفرینش در نهضت عاشورا تجلی شده است و بهترین هنر عبودیت حق است که در عاشورا خود را نشان داده است.

وی اظهار داشت: امر به معروف امام حسین(ع) اوج امر به معروف است که در مقابل با بزرگ‌ترین منکر سیاسی و حاکمیتی آن زمان ایستاده است و می ببینیم امام حسین و یارانش تکلیف حسینی خودشان را انجام می‌دهند و این امر به معروف بزرگ را به منصه ظهور می رسانند.

امام جمعه شاهین شهر ادامه داد: تأثیرگذاران دولتمردان باید از بعد سیاسی عاشورا درس های زیادی را برگیرند، معروفات سیاسی و منکرات آن زمان بسیار با زمان ما تطابق دارد و ما مسئولیت داریم در حاکمیت اسلامی آنها را به کار ببریم.

وی با انتقاد از وضعیت نظام اداری گفت: متأسفانه دستگاه‌های اداری ما دچار سستی شده‌اند، مردم برای انجام کارهای اداری خود با موانع متعددی از سوی دستگاه‌ها روبه‌رو می‌شوند و همین امر یکی از عواملی است که حاکمیت اسلامی و اعتبارش را می شکند و پایین بیاورد.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی افزود: آنچه که باعث شور پویایی و تحرک می‌شود معروفاتی است که باید به آن بپردازیم، عاشورا قابل تکرار است برای همین است که قرآن ما را به تاریخ برمی‌گرداند، ما نباید بگذاریم منکراتی که باعث شکل‌گیری عاشورا شد در جامعه ما شکل بگیرد، یکی از این منکرات ساکت بودن است.

امام جمعه شاهین شهر در پایان تاکید کرد که حمایت از رهبری الهی می‌تواند جامعه را سعادتمند کند.